Blog masory

 • Mart-Nisan aylarında başlayan Kaş Limanı sualtı temizlik çalışmaları devam ediyor.

  Continue reading →
 • Anemon's picture

  Kaş Limanı'nda Sualtı Temizlik Çalışmaları

  Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği (STH) tarafından STH Akdeniz Projesi kapsamında Kaş Limanı'nda gerçekleştirilen sualtı temizlik çalışmalarına biz de Barakuda Dalış Merkezi olarak destek verdik.

  17-24 Mart, 3-4 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen çalışmalarda sualtından 809 parça katı atık STH Gönüllüleri tarafından çıkartılarak kayıt altına alındı.

  Continue reading →
 • Anemon's picture

  Şahika Ercümen'den yeni Dünya Rekoru

  Dünya Sualtı Federasyonu hakemlerinden Rus Igor Orel, Hırvat Neven Lukas ve Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Teknik Kurul Başkanı Levent Ucuzal gözetiminde dalışını gerçekleştiren Ercümen'e 27 kişilik ekip eşlik ettiği organizasyon yine evsahipliğimizde gerçekleştirildi.

  Ercümen, 91 metre dalışını 2 dakika 49 saniyede tamamladı. Yüzeye çıktığında büyük sevinç yaşayan, teknede bekleyenler tarafından uzun süre alkışlanan Ercümen, denizde açtığı "Gazze nefes alsın" pankartı ile dalışını Gazze halkına ithaf etti.

  Continue reading →
 • Anemon's picture

  Yasemin Dalkılıç'ı ağırladık...

  Ev sahipliğimizde gerçekleştirilen organizasyonda serbest dalış sporcusu Yasemin Dalkılıç, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle 1 Mayısta Kaş'ta yapacağı 125 metre dalış rekor denemesinden vazgeçtiğini açıkladı ama rekorunun da müjdesini verdi. Deneme dalışları sırasında 22 Nisan'da 106 metre derinliğe ulaşarak 5 yıl önce 105 metre olan kendi rekorunu kırdığını anımsatan Dalkılıç, bu rekorun tescil edildiğini bildirdi.

  Continue reading →