Aktiviteler

Anemon's picture

Aktiviteler

diving.jpg

DALIŞ

Kaş’ in benzersiz koyları ve Çukurbağ Yarımadası'nın çevresi dalgıçlar için oldukça cezbedici bir yerdir. Özellikle son yıllarda dünyanın önemli su dalış merkezlerinden biri haline geldi. Kaş’taki yat limanında bulunan dalış kulüpleri, her yıl binlerce yabancı ve yerli turiste, Akdeniz’in büyüleyici denizaltını ve eski batıklarını göstermek için yarışıyor.

paragliding.jpg

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Kaş’a geldiyseniz ve tatilinize heyecan katmak istiyorsanız Kaş bulunmaz bir cennet. Yamaç paraşütü için iklim ve yeryüzü şekilleri açısından Türkiye’nin en uygun yerlerinden biridir Kaş. Uçuşlar uzman kişiler tarafından gerçekleştiriliyor. Gökyüzünü kucaklayıp, Kaş’a, Meis Adası'na tepeden bakarak, özgürlüğü iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız yamaç paraşütünü denemenizi öneririz.

boattrip.jpg

TEKNE TURU

Kaş’a gelip de, tekne turu yapmadan, yakın civarındaki büyüleyen koyları görmeden dönmek haksızlık olur bu muhteşem coğrafyaya. Tarihin, doğa ile bütünleştiği, mavinin bütün tonlarını görebileceğiniz denizinde yüzlerce koyun buluştuğu bir yeryüzü cennetidir.

Binlerce yıllık görülmeye değer tarihi kalıntıları ve şehirleriyle turistlerin ilgisini çeken Kekova aynı zamanda her yıl binlerce yatın demirlediği eşsiz koylarıyla yatlara adeta doğal bir liman oluyor.

Kaş’a 36 km uzaklıktaki Üçağız, üç tarafı denizlerle çevrilmiş koyları ile doğal bir barınak gibi. Yat turizmi açısından önem taşıyan Üçağız deniz yoluyla Simena (Kaleköy) ve Kekova adasına ulaşım sağlıyor. Karayolu ulaşımı yok; ancak deniz yoluyla gidilebiliyor.

seakayaking.jpg

SEA-KAYAKING

jeepsaffari.jpg

JEEP SAFARİ

yengec.jpg

YENGEÇ'LE "SİZE ÖZEL" TURLAR

Binlerce yıllık denizcilik geleneğinin hala denizlerde gezen temsilcisi Yengeç Tırhandili ile dilerseniz dalışlı, dilerseniz dalışlı size özel turlar. İster günübirlik, ister konaklamalı. Rotayı siz seçin...

Ayrıntılı Bilgi