Ekibimiz

Deneyimli ekibimiz tarafından sizlerin dalışlarına eşlik ediyoruz.

Hasan KIRBAŞ

Kaptan

1965 yılında Kaş’ta doğan kaptan denizden uzak kalamadı ve mesleğini denizden buldu. Balıkçılıkla denize yüzünü döndü. 32 yıl önce dalış teknesine kaptan olarak başlamasıyla hayatı yön değiştirdi. Barakuda’nın temelleri o zamanlar atıldı. Sadece dalış için tasarlanmış bir tekne ile bu işi yapmak istiyordu ve zamanla bunu ilk yapan kişi oldu. Arkası taş önü yaş içinde aşk geçen tek yer Kaş lafıyla ünlü kaptan sadece teknesiyle değil mangalıyla da gönülleri fethediyor

Düriye KIRBAŞ

Usta Gemici

Anemon’un bel kemiği usta gemici Dürüş ,1968 yılında tam bir Kaşlı olarak doğdu. Aile mesleği olan denizcilikten uzak kalamadı. Önceleri dalıcılar için leziz yemekler hazırlayan Dürüş bunun yanında gemicilik ve ardından Usta gemici olarak teknede çalışmaya başladı. Anemon’dan yükselen nefis yemek kokularının sorumlusu kendisidir ve asla bu tekneden aç ayrılamazsınız…

Pamuk

Usta Gemici 

Barakuda diving center’in usta gemicisiydi. Teknenin her tarafını bilen kolaçan eden yeri geldiğinde koruyan, uyaran, müdehale eden gemicimizdi. Hasan kaptan ve dürüşün oğullarıydı. Kendisini tüm dalış camiası tanırdı. Agresifti sevdirmezdi ama bir o kadar da sevecen bir dosttu. Bizleri erken bırakıp gitmesi tüm camiayı yasa boğdu. Tekneye gelen tüm dalıcılarla bir anıya sahipti. Anemon seni hiç unutmayacak pamuk. Biliyoruz ki bulutlardan motor sesine ve dalgalara eşlik edip bizleri uyarıyorsun. Sen hep kalbimizde olacaksın dost.

Tahsin CEYLAN

CMAS 3 Yıldız Dalış Eğitmeni – Rehber Dalıcı – PADI MSDT

Sualtı sporları ile 1986 yılında tanışan Tahsin Ceylan, 1994 yılında sualtı fotoğrafçılığına, 1997 yılında ise video çekimlerine başladı. Başta ülkemiz karasuları olmak üzere kutuptan kutuba Dünya’nın birçok bölgesinde görüntüleme amaçlı sayısız dalış gerçekleştirdi.

Ertan IŞIK

CMAS 1 Yıldız – Dalış Eğitmeni

Dalış hayatına 2007 yılında İzmir’de başladım. 2008 yılında PADI Rescue Diver ve 2 yıldız dalıcı, 2009 yılında 3 yıldız dalıcı oldu. 2011 yılında TSSF / CMAS 1 yıldız dalış eğitmeni oldu. 10 ayrı dalda uzmanlık belgesine sahip olan Ertan Işık, Amatör Trail ve Maraton koşucusu. Uzun yıllar kamu ve özel sektördeyöneticililk yaptı. Hala Savunma Sanayi Sektöründe yöneticilik yapmaktadır. 2018 yılından beri Barakuda Dalış Merkezinde Eğitmenlik yapmakta. 

Savaş TOYATA

TSSF CMAS 2 Yıldız Dalış Eğitmeni – Rehber Dalıcı

1969 Yılında yüzme öğrenek başladığım ıslak ve derin mavide gene aynı yıl serbest dalış su aktiviteleri gelişimimi sürdürdüm. İlk, orta ve lise çağlarında okul yüzme takımlarında yer almış derin maviye özlemimi serbest dalışla devam ettim. 2010 yılında Scuba ile (Bağımsız Aletli Dalış Donanımı) ile tanışarak eğitim safarisine başlamış gene aynı yıl tüm dalış ekipmanlarının Teknik Bakımları ve onarımları için yurt dışı markalara ait özel eğitimler alarak yaklaşık 3 yıl süren teknik eğitim ve formasyon yeterliliklerini tecrübelerime kattım.

Zeynep Güler

Mutullah YARDIMCI

PADI OWSI Eğitmen 

1994 Doğumluyum Ankaralıyım ve dalışa başlamadan önce su ile ilişkim sadece yağmurda ıslanmaktı. Ayrıca küçük yaşlarda havuzda yüzmeyi öğrenmeye çalışırken yaşadığım boğulma tehlikeleri suya karşı fobimi tetiklemesine rağmen dalışa başlama kararı aldığımda korkulu ve aşırı heyecanlıydım ancak tüm korkumu yenmem dalışa başladıktan 3 saniye sonra geçti ve korkumu yenme zaferinin de verdiği keyifle Süleyman Demirel Üniversitesi Arkeoloji bölümünü 4.sınıfta bıraktım ve profesyonel olarak dalış hayatıma adım atmış bulundum ve 6 senedir Barakuda Dalış Merkezi kadrosunda gelen misafirlerimizin yüzlerinin gülmesiyle mutlu olan bir Padi dalış eğitmeniyim. Hali hazırda Arkeoloji ve Sosyoloji bölümleri öğrencisiyim Gemiciyim ve 149 Groston Ticari Yat Kaptanlığı Stajyeriyim. Dalışın yanı sıra ön muhasebe. Halkla ilişkiler ve satış pazarlama bölümlerinde hizmet veriyorum. Dalışa karşı ön yargısı olan herkesin en azından bir telefon açıp konuşmasında ve Bilgi almasıyla dahi tüm ön yargılarından kurtulabileceğini biliyorum.

Zeynep Güler

Mustafa Can ÖZDEMİR

CMAS 2 Yıldız Dalış Eğitmeni – Rehber Dalıcı

1964 yılında İstanbul’da doğdum.
İlkokul ortaokul ve liseyi İstanbul’da okudum. Uludağ üniversitesini bitirdikten sonra kendi işimde çalıştım. 2000 yılında dalışa başladım. 2004 yılında 1* eğitmen 2006 yılında 2* eğitmenliğe hak kazandım.
2013 yılında emekli oldum ve Kaş’a yerleştim. Halen Kaş ilçesinde Barakuda Dalış Merkezinde eğitmen olarak görev yapmaktayım

Zeynep Güler

Mehmet KOÇAK

CMAS 3 Yıldız Dalıcı – Dalış Rehberi

İlk kez 2017 senesinde ADANA’ da işim gereği bulunduğum süreçte SCUBA ile tanıştım . Gerek yüzme gerekse dalışla ilgili olarak gelişim neticesinde Önce CMAS daliş disiplinı dalında 2013 yılında 3 YILDIZ dalıcı SSİ disiplininde ise 2016 senesinde DİVEMASTER oldum . Sonrasında federasyonun actıgı sınav ile 2018 senesinde DALIŞ REHBERİ olarak BARAKUDA DALIŞ MERKEZİ yetkisi altına girme sansıma sahip oldum .

Mustafa Emre KOLBAKIR

CMAS 3 Yıldız Dalıcı – SSI DiveMaster

Dalış hayatına 2009 yılında Kemer’de başladı. Asıl mesleği olan Mimarlığın etkisiyle de sualtındaki canlı yaşamını, renk farkındalığını, fauna yapısını belgelemek ve görüntülemek için 2015 yılında sualtı görüntüleme çalışmalarına başladı. 2019 yılında 19.Uluslararası Kemer Sualtı Görüntüleme Yarışmasında Arkeoloji dalında 1. Ödülü aldı. 20. Uluslararası Kemer Sualtı Görüntüleme Yarışmasında Kısa Film Video kategorisinde 2.lik ödülü aldı. Hala daha Mimarlık mesleğinin yanında Aktif olarak Anemon Sualtı görüntüleme ekibinde yer almaktadır.

Taner ŞAHAKALKAN

CMAS 3 Yıldız Dalıcı  

2006 yılında kaş kalkan da deneme dalışı sırasında akya sürüsü ile yüzme şansını yakaladı. O zamandan itibaren mavi tutkusu oldu. 2009 yılında cmas 3 yıldız dalıcı oldu. Maviye olan tutkusunu sadece kendinde kalmasını istemediği için o anları ölümsüzleştirmeye karar verdi. Su altı fotoğrafçılığına yönlendi. 2009 yılından itibaren çeşitli ekipmanlarla su altı fotoğraf ve videoları çekmekte. 18. Kemer su altı fotoğraf yarışması birinciliği,19. Kemer su altı fotoğraf yarışması ikinciliği, 20. Kemer su altı fotoğraf yarışması ikinciliği bulunmakta. Halen Antalya da Mali Müşavir olarak büro işletmekte ve anemon su altı görüntüleme ekibinde yer almaktadır.

Zehra YARDIMCI

CMAS 3 Yıldız Dalıcı  

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünü bitirdim. 2018 yılında Isparta’da bir dalış kulübünde dalışa başladım. Kulüp ile Kaş’a gelip dalışlar yapıyorduk. Dalış hayatımda profesyonel seviyeye geçebilmek için Barakuda Dalış Merkezinde stajımı ve eğitimimi tamamladım. TSSF/CMAS 3* Dalıcıyım ve Eğitmen ve rehber dalıcı sertifikalarımı alabilmek için hazırlanıyorum. Güler yüzümüzle sizleri de aramızda görmek için bekliyoruz.

Teknemiz

Ekibizin yetkinlikleriyle dolup taşan teknemizde daha neler var neler…

Yeni Arkadaşlar edinin

Yeni arkadaşlarla tanışın ve onların anılarına dahil olun, hikayelerinizi paylaşın…

İhtiyacınız Olan Ekipmanlar

Dalmak için tüm ekipmanları temin ediyoruz..

Lezzetli Menuler

Vejeteryan katılımcıların keyif alabilecekleri yemekleri menulerimize dahil ettik bile…

Onlar için de yerimiz hazır

Çocuklu katılımcıların da çekincelerini biliyoruz, güvenli ve konforlu bir teknede sizi ağırlıyoruz…

Mutlu Katılımcılar

Kursiyerlerimiz ve kadim dostlarımız bizim için ne demiş olabilirler?

Barakuda diving dalış yaptığım en başarılı tekne oldu. Ekibin ilgisi, malzemelerin temizliği ve bakımı, teknenin geniş ve ferah olması rahat ve keyifli dalış yapmamı sağlamakla beraber kendimi de güvende hissetmemi sağladı.

Deniz Güngör Temuçin

Dalıcı

Harika bir deneyim yeni arkadaşlıklar ve dostluklara vesile olması dileğiyle. Web sitesini tasarlarken büyük keyif aldığımı ve en kısa sürede sizin aranıza katılmak ümidiyle. Tüm ilginize teşekkür ederim.

Hakan Yılmaz

Satış Koordinatörü, Tasarımcı

Sualtını Birlikte Keşfedelim

Daha önce bizim hakkımızda duyduklarınız için burada olduğunuzu biliyoruz. Size bahsedilenlerden daha fazlası için sizi bekliyoruz.